27 Mayıs 2015 Çarşamba

Delilik

Einstein'la naçizane hemfikir olduğumuz bir konu delilik. Aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir demiş üstat zamanında. Ve ben nedense hep bunu kendime kanıtlamak için çabalıyorum, sürekli aynı şeyi yapıp neden hayatımda hiçbir şeyin değişemediğini anlamaya çalışarak. Yani evet çok mantıklı bir yöntem olmayabilir ama hayata dair belli bir bakış açısı veriyor insana; başkası fikir sorduğunda doğru dürüst akıl verebiliyorsun, geçmişten yola çıkarak örnekler verebiliyorsun falan... Kendine gelince de mesele, nedense aynı deli gömleğini yeniden konuya adapte etmeye çalışmaktan alamıyorsun işte kendini.  

Post Arkası:

Merak edenlere;
Gömlek: Elizabeth & James / Şort: Moschino Cheap & Chic / Çanta: Valentino / Ayakkabı: Christian Louboutin / Gözlük: Persol / Saat: Longines (Tevfik Aydın Saat)

18 Mayıs 2015 Pazartesi

Hane

Bazen durup düşünürüm, bazen de sadece dururum. Düşününce bir karar almak gerekiyor bazen. Yalnızca durabilirsen kararlarını havaya, kuşa, rüzgara, gezegenlere falan da bırakabilirsin. O zaman kısmet olur bazı şeyler, niyetinden bağımsız olarak, öyle olması gerektiği için, müdahale ettiğinde de olayları değiştiremediğin için. Dururken akışına bırakmanın, durduğun yerden öylece bakmanın kendince bir ferahlığı var; o ferahlık hanedeymiş gibi görünmese de. Hanede dururum bazen, durup da düşünmek yerine. Bazen her şey siyah ve beyaz kadar net, ve bir o kadar da üst üste...

Post Arkası:
If you have got a spare half a million...
Courtney Bartnett / Depreston

Merak edenlere:
Elbise: Helmut Lang / Gözlük: Chanel / Ayakkabılar: Giuseppe Zanotti / Çanta ve Küpe: hediye

5 Mayıs 2015 Salı

You're So Vain

Sanıyorsun ki bu şarkı senin hakkında, demişti Carly. Aslında hiçbir şey başka birinin hakkında değildir, hep esasen kendimizle ilgilidir. İnsan dediğin doğası icabı kendisine dönük aslında. Ben o eteği sen göresin diye değil kendimi tüllerin içinde mutlu bir prenses gibi hissedeyim diye giyiyorum, ve evet akıl yaşı olarak sanırım teenager olmaya bile ancak aday olabilirim. Ama sen o sırada baktığında görmediğimi mi sanıyorsun? Ya da her kahkaha attığımda duyduğunu da biliyorum, belki de bilmiyorum orası önemli değil. Yani önemli olan senin nerede durduğun değil, benim kendim için ne yaptığım. Yara almış olabilirim, hatta ayakkabı vurmuştur belki ama ben şarkı söylüyorum.

Post Arkası:
Çok severim! Carly Simon: You're So Vain

Merak edenlere;
T-Shirt: Rag & Bone / Etek: Vakko / Ayakkabılar: Christian Louboutin / Çanta: Mulberry / Gözlük: Ray-Ban
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...