25 Mayıs 2014 Pazar

Geyik

Bu ülkede yaşayıp da geyik bi' şeylerin blogger'ı olmak zor vallahi. Başka hayatlara ne olduğunu izlerken, neyi nasıl giydiğini yazmaya gitmiyor insanın eli. Bi' bakıyosun yerinden oynamış her gün üzerine bastığın toprak. İnsanlığın fıtratında var diye midir nedir, illa bir sebepten dökülüveriyoruz sokaklara; sonrasında bol su bol organik gaz tabii... Bizim buralarda sıradan vatandaş olup da sıradan şeyler hakkında yazamıyorsun. "Haftasonu oldu mu spor ayakkabıdan başka bi' şey giyilmiyor valla şekerim" diye boş boş anlatamıyorsun, çünkü alt metni olmayan geyik bile ağır geliyor artık.

Post Arkası:

Yine de merak edenlere;
Elbise: Maje / Triko: Isabel Marant Etoile / Çanta: Dolce&Gabbana / Ayakkabılar: Adidas

11 Mayıs 2014 Pazar

Hava ve Su

Kelimelerin tükenir bazen. Kafandan geçenler buhar olup havaya karışır, sen mayısta bu kadar yağmur ne alaka diye sorgularken. Şaşırmak da değil aslında, İstanbul'un havasına zaten ne zaman güven oldu ki?! Elindeki ünlemler kayda değmezken, edatlardan ve varlığı yokluğu bir olan zamirlerden bir cümle kuramazsın. Çektikçe uzayan bir bahar mevsiminde hala palto giymek zorunda kalıyorsan, havadan sudan konuşmak bile manasız. Kaldı ki "e" harfi bile bir yere kadar uzayabiliyor en nihayetinde.  

Post Arkası:
O hava bir kere de şaşırtsa keşke...

Merak edenlere;
Palto: Vakkorama / Elbise: Moschino Cheap & Chic / Ayakkabılar: Pedro Garcia / Çanta: Mulberry / Kolyeler: Banana Republic & Swatch / Gözlük: Ray Ban
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...