28 Nisan 2014 Pazartesi

Çok Bilinmeyenli Denklem

Konu sayılarsa güvenim sonsuz; 2 ile 2'yi toplayınca da çarpınca da hep 4 ediyor mesela, asla şaşırtmaz. Ama işin içine insan faktörü girince dengeler değişiyor tabii. Denklemin bir ucundaki veriler diğer ucunu tutmamaya başlıyor, x'ler ve y'ler toplamdaki z'lere eşitlenemiyor. Hesap makinesi desen fayda etmiyor, türevini alsan sinüs kosinüsü yanlış çıkıyor. Kafandaki hesap reeldeki piyasa şartlarına uyum sağlayamıyor. Sonuçta denklemindeki değişkenler renk değiştiriyor, bazı insanlar diğerlerinden daha eşit çıkıyor, sana da üzerinde hesap yaptığın müsveddeler ve hırpalanmış kotlar kalıyor.


Post Arkası:
Hesabının şaşmaması için lüzumsuz insanları kendi hallerine bırakmakta fayda var.

Merak edenlere;
Bluz: Red Valentino / Ceket: Beymen Club / Jean: Current/Elliott / Çanta: Mulberry / Ayakkabılar: Divarese / Kolyeler: Banana Republic & Swarowski

20 Nisan 2014 Pazar

Göçmen

İnsan, doğası icabı aslında göçmen ruhlu; çeşitli yükleri var oradan oraya taşıyor. Evden çıkarken yanına çantasını alıyor, içine parasını ve telefonunu koyuyor, hayatta kalmak için gerekli günümüzde. Üzerine de trench'ini giyiyor mesela dış kabuğu olarak, kendisini dış etkenlerden koruyacak bir şeyler işte... Öğrendiklerini koyuyor kafasının bir köşesine, lazım oldukça çıkarıp tekrar değerlendirecek, ya gülüp geçecek ya da durup düşünecek. Bastığı yer ince topuklular, attığı adımın arkasında başka başka yükler, yükümlülükler. Göçmenin ruhu hafif aslında ama yüklerinden kararsız. Bazen uzatma da kalk gidelim diyor, bazen bi' otur da rahat edelim.

Post Arkası:
Kararsızlık, karakterinin sabitlisi olmuşsa...

Merak edenlere;
Trench: Vakkorama / Bluz: Machka / Etek: Teyzemin (70'lerden) / Ayakkabılar: Giuseppe Zanotti / Çanta & Kolye: Vakko / Gözlükler: Ray Ban / Saat: Longines (Tevfik Aydın Saat)

3 Nisan 2014 Perşembe

Dayanak Noktası

Varsayım insanı değilimdir; sayı dediğin şeye güven olmuyor çünkü... Bi' de sandıktan falan çıkıyorsa, aman mazallah, varlar yoklar birbirlerine giriyor! Senin bizzat var diye saydıkların tutmuyor tutanaklarla, pati izlerine rastlanıyor pusulalarda, boşları zaten çoktan toplamışlar. Varsayamıyorum işte, neyin yok kimin boş olabileceğini tam kestiremediğimden. Bana bir dayanak verin, isterse yamuk olsun ama sağlam olsun! Kendimi biliyorum en azından; güvenebildiğim kadar varım ben.

Post Arkası:
Boşları ayıkladım, sessiz ve derinden...

Merak edenlere;
Palto: Vakkorama / Elbise: Marc by Marc Jacobs / Çanta: Mulberry / Ayakkabı: Divarese / Kolye: İtalya'dan
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...