27 Şubat 2014 Perşembe

Göz Yanılgısı

Göz yanılır, gördüğünden emin olsan bile. Ses de yanılır; ta içinden geldiğini düşünsen bile. Üçgenler dairelere, sesler paralellere karışır. Bi' cızırtı duyarsın ama anlayamazsın, çünkü tam olarak ayamamışsındır daha n'olduğuna. O sırada paralanan şey senin dünyan mıdır yoksa bizzat baban mı? Şu hayatta parayı değil de yalanı eritmek zor aslında. Duyduklarına ve gördüklerine inanmak ve inandırmak istemediğinde her şey olduğundan daha manidar gelir insan gözüne.
Bir adım geriye; bak her şey daha net...

Post Arkası:
Gözlüklerimiz aynıymış...

Merak edenlere;
Bluz: Marc by Marc Jacobs / Şort: Eleven Paris / Ceket: Beymen Academia / Çizmeler: Valentino / Çanta: 3.1 Phillip Lim / Gözlük: Ray Ban / Saat: Longines (Tevfik Aydın Saat)

19 Şubat 2014 Çarşamba

4 Saat

Benim günlük halet-i ruhiyem daha ziyade borsa kıvamında seyreder. Sabah alımlarıyla havaya girip akşam satışlarıyla dibi görebilir. Beklenmedik bir yabancı yatırımcının ortaya çıkışı ve sıcaklığın artışı gibi etkenlerle bir anda yükselebilir, ya da otoriter devlet politikaları sonucu hisleri ve hisseleri kısa devre yapabilir. Düşün ki yazdığın sayfa su olmuş dört saatlik ömrü var kelimelerin. Twitter'da neyin başı olduğun mühim değil, unfollow ediverir cumhur seni. En nihayetinde bipolar olmak zor zanaat, insanın saati saatine tutmuyor şekerim.

Post Arkası:
O eteği siyah çoraplarla öldürmedim; yeniden düzenledim.

Merak edenlere;
Bluz: Annemin (70'lerden) / Etek: Machka / Palto: Beymen / Çanta: Anneannemin / Ayakkabılar: Giuseppe Zanotti / Küpeler: Little Soho / Saat: Longines (Tevfik Aydın)

11 Şubat 2014 Salı

Cehalet

Bazen bilmemek daha iyidir; hatta mutluluktur. Çünkü bildiğin zaman hesap yapmaya başlarsın. Harflerini ünlemlerle toplarsın, alt metinlerinle çarparsın, sözlükten sağlamasını yaparsın ve sonuçta bizzat kendi kafanı karıştırırsın. Bildiğin zaman cehaletini kamufle etmeye çalışırsın; gizemliliğe oynarsın, hatta gözlerini kaçırırsın, yandan çarklı bir kahkaha atarsın. Bilmemenin değil öğrenmemenin ayıp olduğunu bile bile soramazsın. Cahilken sorabildiğin için cesur, iki kelime bir işlemi öğrendikten sonra direk mutlusundur.

Post Arkası:
Yapacağın altı üstü bi' akrostiş...

Merak edenlere;
Parka: See by Chloé / Kazak: Isabel Marant Etoile / Etek: Machka / Ayakkabılar: Giuseppe Zanotti / Küpeler: Zoé&Morgan / Yüzük: Frey Wille / Kemer: Beymen Club / Çanta: Anneannemin

6 Şubat 2014 Perşembe

Şüphe

Şüphelenmek insani bir duygudur. Bazen var olduğunu sandığın bir kanıtın peşinden gidersin, hiçbir yere çıkmayana kadar. Bazen takip edildiğini, dinlendiğini falan zannedersin, başbakan olmadığını anlayana kadar. Kimi zaman da dokunulmaz olduğunu zannedersin, sadece bir insan olduğunu fark edene kadar. Kimin yalan söylediğini bulmak istersin, hiç kimsenin yüzde yüz doğru olamayacağını kanıksayana kadar; çünkü ararken sen bile yeterince doğru olamazsın hiçbir zaman. 
Mail kutumu temizledim dün, bazı insanları silerken şüpheleri kaldı geriye.
Şüphe, varlığını gerçekten hissettiren, ikircikli bir duygudur; gerçeklikten koptuğun yerleri hissettirmeyen... 

Post Arkası:
Gülebilmek zorundayız.

Merak edenlere;
Kazak: Stella McCartney / Şort: Eleven Paris (Billstore) / Palto: Fred Perry / Broş: Alice by Temperley / Çanta: 3.1 Phillip Lim / Botlar: Rag & Bone / Saat: Longines (Tevfik Aydın)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...