30 Nisan 2013 Salı

Tercih Meselesi

Hayat, sen bir şeylere karar vermeye çalışırken başından geçenlerin toplamıdır. Hayatını kendi kararsızlığından fırsat yaratmaya adamış biri olarak çok net söyleyebilirim bunu. Mesela, başka bir yere gitmen gerekirken kalmaya devam ettiğin her dakika daha da eğlencelidir aslında. Ya da bundan böyle ertesi gün ne giyeceğini bir önceki akşamdan hazırlamaya karar vermişken sabah ayna karşısında tamamen başka bir etek ve bluz kombinasyonunu zorluyorsan aslında keyfi bir şey yapıyorsundur; "Ben o günkü moduma göre giyinirim çünkü..." Hadi ordan! Bir de 60 dakikalık öğle yemeğinde menüden ne seçeceğini bilemezken yarım saat muhabbete dalıp siparişi geç veriyorsan bunun nedeni dedikodunun hazzının açlık hissini bastırmasıdır; ama bir süreliğine, çünkü kazınan bir midenin intikamı bilirsin ki her seferinde acı olur. O saatten sonra tek yapman gereken şikayet etmeyi bırakıp seçimini (ve zaman yönetimindeki beceriksizliğini) kabullenmektir. Kırmızı üzerine pembe giyerken bile bir tercih söz konusu, herkesin beğenisini beklememek gibi...Post Arkası:
Her ne kadar kimileri tercihin varlığını küçümsese de...

Merak edenlere;
Bluz: Anneannemin / Etek: Vakkorama / Ceket: Beymen B-Club / Ayakkabılar: Giuseppe Zanotti / Çanta: Teyzemin /  Küpeler İtalya'dan / Bileklikler: Pilgrim ve Tiffany&Co  & Longines Saat (Tevfik Aydın Saat)

23 Nisan 2013 Salı

The Wallflower

Bütün bir ortaokul hayatımı fark edilmemek üzerine kurmuştum ben. Facebook falan da yok o zamanlar, gayet radar dışında bir hayat sürdürülebiliyordu. Gerçi, Erkek Lisesi'ndeki sınırlı sayıda kızdan biri olunca işler pek de öyle umulduğu gibi gitmeyebiliyor. Pembe, turuncu gibi sempatik renkler, fırfır ve çiçek gibi feminen detaylar mesela hemen ele veriyor insanı; dolayısıyla bir dönem doğrudan uzaklaştırma cezası almışlardı. Grinin ve siyahın elli küsür tonunu biliyordum ben, daha o kitap ve başka değişik çağrışımları ortalıkta yokken. Ama sonradan fark ettim ki illa bir "wallflower" olacaksam, hakkını vermem lazımdı; zaman zaman görülmeyi göze alarak da olsa. Çiçeklerin bile en azından renkleri falan oluyor canım! Ayrıca gri kombinasyonlarında bir yerden sonra tıkanıyor insan.

Post Arkası:

Merak edenlere;
Parka: See by Chloé / Kazak: Michael Kors / Etek: Beymen Club / Ayakkabılar: Topshop / Çanta: Dolce & Gabbana / Kolye: House of Harlow 1960

17 Nisan 2013 Çarşamba

Mercedes-Benz

Janis Joplin'e özenmiş her kızın kumaş boyama alanında çeşitli başarısız deneyimleri olmuştur; öyle olmalı, yani en azından benimkiler öyleydi. Endüstriyel standartların üzerinde koşullar dahilinde çalıştığım için sonuç hep hüsrandı ama ben hiç pes etmedim. Ve, hiç pes etmemek bazen çok da iyi bir şey değildir. Özellikle de eline geçenler turuncudan mora rengarenk bir banyo küveti, tekrar giyilmesi imkansız bir t-shirt ve annemin "eh bravo yani!" bakışlarıysa. Deterjanlara karşı hayalkırıklığım, Cif'e olan sadakatim (her şeyi temizliyor valla) ve Mercedes-Benz'e inancım (oh Lord bana da bir tane lütfen!) esasen o dönemden kalmadır.


Post Arkası:

Merak edenlere;
Hırka: Dsquared2 / Etek: Tara Jarmon / Çanta: Vakko (sevgili arkadaşlarımın doğumgünü hediyesiydi) / Ayakkabılar: Hotiç

8 Nisan 2013 Pazartesi

Güven Endeksi

Ayağımı yere sağlam basarım. Çapraz falan basarım; ama yine de sağlam basarım. Topuk boyu çok da önemli değil. Tekin görünmeyen yola girmem, tanımadık garaj kapısının önünde fotoğraf çektirmem, adını bilmediğim kozmetiği google'lamadan almam. Mühim bir konu varsa üç kişiye söylerim; hep birlikte dört kişi okey oynayabiliyoruz çünkü, yancıya gerek yok. Takip etmediğim taşı da atmam öyle kolay kolay. O tahta yaşsa, basmam valla. Yaş olan kaldırım taşının kenarından bile dikkatli geçiyorum ben, çok fena su sıçratıyor yoksa. Güvendiğimde güvenirim ama... O paltoyla o ayakkabıya güveniyorsam mesela, değil iki üç, onuncuya da giyebilirim.


Post Arkası:
Merak edenlere;
Palto: Dsquared2 / Etek: Urban Outfitters / Bluz: Zara / Ayakkabılar: Pedro Garcia / Kolye: Banana Republic / Çanta: Ebru Ablam'dan hediye
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...